Masážny valec RumbleRoller® Compact 30 x 12,5 cm

Kód: RRC126
€59,90 €49,92 bez DPH
Skladom (dod. do 24h) (1 ks)
Môžeme doručiť do:
16.7.2024

Masážny valec RumbleRoller Compact (malý) masíruje mäkké tkanivá - ako masážny terapeut! Povrch masážneho valca RumbleRoller obsahuje špeciálne navrhnuté hrbolce, ktoré sú pevné, ale za to pružné podobne ako palce maséra.

Detailné informácie

Podrobný popis

Keď gúľate masážny valec RumbleRoller po tele, hrbolčeky neustále masírujú obrysy Vášho tela, jemne naťahujú mäkké tkanivo (svaly a väzivo) vo všetkých smeroch. Táto činnosť odstraňuje bolestivé body, pomáha zachovať pružnosť, prináša rýchlu úľavu od bežných druhov svalovej bolesti. 

masazny-valec-rumble-roller-hrbolcekyNavrhnuté hrbolčeky na masážnom valci RumbleRoller sú pevnejšie ako svalové tkanivo, ale zase oveľa mäkšie než kosť takže, keď narazia na chrbticu alebo iné kostné výčnelky vychýlia sa do strán. Prostredníctvom jednoduchých techník môžete kontrolovať veľkosť tlaku hrbolčekov, ktoré masírujú Vaše telo. Hrbolce sú umiestnené blízko seba (< 5 cm od seba), preto sa niektoré z nich súčasne dotýkajú Vášho tela pri viacerých cvičeniach. Pri miernej zmene pohybu Vášho tela, môžete znížiť plochu kontaktu s valcom RumbleRoller, čo zvyšuje tlak a umožňuje úľavu, ktorá preniká do hlbších vrstiev. 

Klasický penový valec stláča mäkké tkanivo 

Fyzioterapeuti, tréneri a športovci používajú penové valce k uvoľneniu svalovej bolesti a stuhnutosti (často nazývanej “zrasty”, “uzlíky”, alebo "bolestivé body"). Klasické penové valce majú hladký povrch, pričom stláčajú mäkké tkanivo. Rolovaním valčeka sa zlepšuje krvný obeh a pružnosť tkanív, avšak účinok je relatívne povrchový aj napriek dlhšiemu masírovaniu valcom. Masážny valec RumbleRoller bol vyvinutý, aby táto terapia bola hlbšia a účinnejšia. 

masazny-valec-rumble-roller-cvicenieĎalší atribút Vášho penového Roller programu 

Masáž valcom RumbleRoller je oveľa intenzívnejšia pri zmene polohy tela a to rolovacím pohybom dopredu a dozadu a hojdavým pohybom zo strany na stranu. Táto hojdacia technika takmer zdvojnásobuje počet spôsobov použitia penového valca. Je obzvlášť účinná pri masírovaní hustého tkaniva, ako sú lýtka alebo ťažko dostupných miest pre rolovanie napríklad horných častí najširšieho svalu chrbta až po krk. 

Ktorý masážny valec Rumble Roller je pre Vás najlepší? 

RumbleRoller sa vyrába v dvoch veľkostiach a každá veľkosť je k dispozícii v dvoch rôznych hustotách. Nižšie uvedené informácie Vám pomôžu vybrať najlepší model pre vaše konkrétne potreby. 

masazny-valec-rumble-roller-porovnanieRumbleRoller® modely
Originálny (veľký) alebo kompaktný (malý)? 

Ak chcete používať RumbleRoller na jednom mieste napr. doma, zamilujete si model v normálnej veľkosti, pretože jeho extra dĺžka umožňuje efektívnejšie vykonávanie mnohých cvičení. Dĺžka je dostatočná na rolovanie po najširšej časti Vášho chrbta v jednom smere, môžete tiež masírovať obe nohy naraz (kvadricepsy, hamstringy, lýtka) a dokonca môžete prejsť z jedného IT pásma do druhého bez pohybu valca. 

Pri použití malého kompaktného RumbleRoller, je potrebné masírovať každú nohu samostatne a zmena pozície medzi cvičeniami si žiada trošku času. Hlavnou výhodou kompaktného masážneho valca RumbleRoller na rozdiel od modelu v normálnej veľkosti je jeho mobilita. Pri dĺžke 30 cm, sa ľahko zmestí do Vašej športovej tašky, batohu alebo kufra, preto je favoritom mnohých bežcov a triatlonistov, ktorí ho nosievajú na preteky. Kompaktný RumbleRoller má aj menší priemer (12,5 vs 15 cm), ktorý umožňuje zase lepšie prispôsobenie sa zakriveniam niektorých častí tela napr. krku. Kompaktný masážny valec RumbleRoller je lacnejší ako model v plnej veľkosti, čo môže byť dôležité v prípade Vášho obmedzeného rozpočtu. 

Originálna hustota alebo extra pevný? 

Ak je penový valec pre Vás novinkou alebo evidujete kladné výsledky z použitia klasického penového valca, budete chcieť pôvodnú hustotu (farba modrá). Aj keď je to náš „najmäkší“ valec, je stále viac priebojnejší než iné penové valčeky na trhu. Extra pevné prevedenie (farba čierna) je určené pre skúsených užívateľov s hutným svalovým tkanivom, ktoré nereaguje na bežný tlak pri masáži. 

Prvotriedny materiál masážneho valca RumbleRoller zaručuje trvalú hodnotu 

Vytvoreniu masážneho valca RumbleRoller predchádzalo niekoľkoročné štúdium iných penových valcov a testovanie rôznych typov moderných polymérov. Výskum nášho materiálu vyústil do výroby produktu, ktorý je niekoľkokrát pevnejší odolnejší proti natrhnutiu, oproti bežným materiálom, z ktorých sú masážne valce vyrobené, je príjemný na dotyk, zachováva si svoj tvar a zaručene vydrží a prekoná akýkoľvek penový valec, ktorý ste doposiaľ používali. Masážny valec RumbleRoller je hladký, jeho nepriepustný povrch odpudzuje väčšinu nečistôt. Je vodotesný a obsahuje antimikrobiálnu zložku, ktorá zabraňuje rastu baktérií a plesní. Čistenie a ošetrovanie masážneho valca RumbleRoller je jednoduché, podľa potreby ho umyte mydlovou vodou, alebo použite bežný čistiaci prostriedok používaný v domácnosti. 

Informácie o bezpečnosti masážneho valca RumbleRoller 

Obe verzie masážneho valca RumbleRoller (pôvodná hustota a extra – pevný) sú testované nezávislým laboratóriom v zmysle Zákona o bezpečnosti spotrebiteľských výrobkov (CPSIA) z roku 2008 na prítomnosť olova a ftalátov. Množstvo obidvoch jedov bolo nižšie ako je merateľný obsah, ktorý CPSIA považuje za bezpečný pri používaní deťmi do 12 rokov. Produkty RumbleRoller neobsahujú latex. Tieto informácie môžu byť dôležité, pretože tieto toxické látky sa nachádzajú v mnohých plastových a gumených výrobkoch a je o nich známe, že negatívne ovplyvňujú ľudské zdravie. 

Pozrite si ďalšie videá, ako používať masážny valec RumbleRoller!

Často kladené otázky

Prečo hrboľatý valec je lepší ako hladký?

Výbežky stimulujú hlbšie svalové vrstvy, napínajú svalové vlákna celistvejšie, sústreďujú tlak oveľa efektívnejšie pri uvoľňovaní bolestivých bodov a zlepšujú prístup ku svalom v blízkosti chrbtice, panvy a medzi lopatkami. 

Masírujem sa na obyčajnom penovom valci. Prečo by som mal začať používať RumbleRoller? 

Hlavný problém penového valca spočíva v tom, že jej hladký povrch nevyhovuje mnohým oblastiam tela, napr. v blízkosti výbežkov stavcov na chrbtici a pri svalových úponoch. Výsledkom je zvýšené pôsobenie na oblasť kostí a nedostatočný tlak na ostatné tkanivo. S masážnym valcom RumbleRoller dosiahnete oveľa lepšie výsledky. 

Prečo je masážny valec RumbleRoller drahší ako ostatné masážne valce? 

Masážny valec RumbleRoller je výrobok vyrobený z vysoko kvalitných materiálov, vďaka tomu je oveľa viac odolnejší. Nerozbije sa a nemusí sa pravidelne meniť, ako je to v prípade bežných penových valčekov, takže ide o efektívnejšiu dlhodobejšiu investíciu. 

Je to bolestivé? 

Nie je to také bolestivé, ako to vyzerá a to vďaka flexibilným hrbolčekom. Keď už nejaký penový valec používate, pri prechode na masážny valec RumbleRoller nebudete mať vôbec žiadne problémy. Ak ste doteraz ešte nikdy nepoužívali nijaký penový valec, prvé použitie môže byť bolestivejšie, ale postupne to bude oveľa príjemnejšie. 

Je lepší rýchlejší alebo pomalší rolovací pohyb? 

Pomalší je takmer vždy lepší. Rýchle rolovanie tam a späť stimuluje nervový systém a podporuje krvný obeh, ale nepomáha veľmi uvoľňovať bolestivé body. Namiesto toho pomaly rolujte a zastavte všade tam, kde máte pocit boľavého miesta. Udržujte tlak na mieste a nechajte hrbolčeky, ponoriť sa čo najhlbšie. Sval sa postupne uvoľní a bolesť vymizne. 

Mám si kúpiť masážny valec RumbleRoller v plnej veľkosti alebo malý (kompaktný)? 

Väčšia plocha masážneho valca RumbleRoller v normálnej veľkosti poskytuje lepší priestor pre otáčavé a krútiace pohyby a tiež pre obmenu cvičení. Ak masážny valec RumbleRoller budete nechávať na jednom mieste (napr. doma) a máte dosť miesta, jednoznačne Vám odporúčame masážny valec v normálnej veľkosti (veľký). V prípade cestovania alebo odkladania valca v športovej taške, dajte prednosť malému kompaktnému modelu masážneho valca RumbleRoller.

Dodatočné parametre

Kategória: Masážne a penové valce
Záruka: 2 roky
Tvrdosť: stredne tvrdý
Povrch: akupresúrny
Dĺžka valca: 30-33 cm
Použitie: váhou tela
Rozmery: 30 x 12,5 cm
Hmotnosť: 0,5 kg
Materiál: EVA pena

RumbleRoller® Compact

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: