Letný výpredaj so zľavami až -25%! Platí do 4.7.2022 s kódom: LETO25

Fabulo pomáha tam, kde to potrebujú

Spoločenská zodpovednosť firiem by mala byť v dnešnej dobe súčasťou firemnej kultúry každej modernej spoločnosti. Kto Fabulo pozná, vie, že pomoc akéhokoľvek charakteru nám nie je cudzia.

Vedeli ste, že s každým nákupom, ktorý spravíte na našom e-shope podporíte zároveň množstvo neziskových organizácií, ktoré sme si vybrali a rozhodli sa im podať pomocnú ruku?

Osudy ľudí, nepriazeň osudu či životné prostredie nám nie sú ľahostajné, preto sa neustále zapájame nielen do prosociálnych aktivít a pomáhame tak tým, ktorí to potrebujú. Rozhodli sme sa vám v krátkosti predstaviť organizácie, ktoré dlhoročne pravidelne podporujeme alebo sme podporili finančne (napríklad aj vďaka vášmu nákupu na Fabulo) alebo nefinančne. Jednorázové príspevky a podpora rozmanitých prospešných projektov nám taktiež nie sú cudzie.

Spoločenská zodpovednosť firiem by mala byť v dnešnej dobe súčasťou firemnej kultúry každej modernej spoločnosti. Kto Fabulo pozná, vie, že pomoc akéhokoľvek charakteru nám nie je cudzia. Vedeli ste, že s každým nákupom, ktorý spravíte na našom e-shope podporíte zároveň množstvo neziskových organizácií, ktoré sme si vybrali a rozhodli sa im podať pomocnú ruku? Osudy ľudí, nepriazeň osudu či životné prostredie nám nie sú ľahostajné, preto sa neustále zapájame nielen do prosociálnych aktivít a pomáhame tak tým, ktorí to potrebujú. Rozhodli sme sa vám v krátkosti predstaviť organizácie, ktoré dlhoročne pravidelne podporujeme alebo sme podporili finančne (napríklad aj vďaka vášmu nákupu na Fabulo) alebo nefinančne. Jednorázové príspevky a podpora rozmanitých prospešných projektov nám taktiež nie sú cudzie.

Pomoc Ukrajine

V neľahkých časoch tejto doby a situácie nášho suseda, Ukrajiny, sme mali za samozrejmosť zapojiť sa do pomoci od vypuknutia vojny v krajine. Nedokázali sme sa nečinne prizerať na problémy obyvateľov za našimi hranicami, a preto veríme, že sme finančnou a materiálnou pomocou aspoň čiastočne pomohli obyvateľom zasiahnutých oblastí. Pomáhali sme, ako sa dalo - od zorganizovanej zbierky materiálnych potrebností až po skladové priestory či odvozy materiálu a jedla.

Finančne môžete pomôcť aj vy v prípade priamej podpory: www.donio.sk

Nedokázali sme sa nečinne prizerať na problémy obyvateľov za našimi hranicami, a preto veríme, že sme finančnou a materiálnou pomocou aspoň čiastočne pomohli obyvateľom zasiahnutých oblastí.

Červený nos Clowndoctors

Organizácia pôsobiaca od roku 2004, pričom prostredníctvom humoru a klaunského umenia podporuje psychickú pohodu detských pacientov a tým prispieva k zlepšeniu ich zdravotného stavu, odpútava malých pacientov od strachu a napätia, spojeného s liečbou a neznámym prostredím. Clowndoctors pomáhajú aj seniorom s “rozhýbaním” ich pamäte, fantázie a psychickej i fyzickej pohody a celkovo radosť zo života. Špeciálne vyškolený personál 60 profesionálnych zdravotných klaunov pravidelne navštevuje takmer všetky nemocnice s detskými oddeleniami a 31 seniorských zariadení na celom Slovensku. 

Finančne môžete pomôcť aj vy v prípade priamej podpory: www.cervenynos.sk

Organizácia muskulárnych dystrofikov Slovenska a jej verejná zbierka Belasý motýľ

Verejnú zbierku Belasý motýľ a jej sprievodné podujatia od roku 2000 zabezpečuje tím Organizácie muskulárnych dystrofikov v SR. Je to jediná špecifická organizácia na Slovensku, združujúca deti a dospelých s nervovosvalovými ochoreniami. Vďaka nim je k dispozícií ponúkaná pomoc a odborné poradenstvo, aby pacienti v čo najväčšej miere dokázali žiť nezávislý a plnohodnotný život. Víziou OMD SR je rovnocenné zapojenie sa ľudí s rozsiahlym a ťažkým telesným postihnutím do spoločnosti

Finančne môžete pomôcť aj vy v prípade priamej podpory: https://omdvsr.darujme.sk/belasymotyl/

Nadace Via - Pomoc Morave po zasiahnutí ničivým tornádom

V roku 2021 južnú Moravu zasiahla katastrofa nevídaných rozmerov. Prostredníctvom Nadácie Via sme sa aj my zapojili do finančnej zbierky na pomoc zasiahnutým obciam, rodinám a ľuďom, aby sa s touto tragédiou po vyčíňaní tornáda dokázali lepšie vyrovnať. 

Magna

Organizácia, založená v roku 2001 na Slovensku, medzinárodne poskytujúca pomoc deťom a ich rodinám v núdzi, vrátane obetí prírodných katastrof, vojen a konfliktov. V teréne Magna zastrešuje pomoc vďaka lekárom, zdravotníkom,  technickým a iným odborníkom, ktorí zaisťujú humanitárnu pomoc a pomáhajú liečiť deti a ich rodiny. Taktiež poskytuje už od začiatku zdravotnú pomoc obetiam katastrof po celom svete, vďaka MAGNA nemocniciam zaisťuje rodinám a deťom zdravotnú starostlivosť, lieky a jedlo. 

Finančne môžete pomôcť aj vy v prípade priamej podpory: https://www.magna.org/sk/podporte-nas/

DunaVit (Podunajské ochranárske združenie)

Keďže nám nie je ľahostajné ani prostredie okolo nás, spolupracujeme s organizáciou na podporu ochrany životného prostredia Žitného ostrova a jeho okolia - DunaVit. Jej cieľom je aj rozvoj, revitalizácia prírodného prostredia, ochrany flóry a fauny, a v neposlednom rade podpora ekológického zmýšlania a eko-turistiky, vzdelávanie a rozvoj kultúrnych hodnôt Žitného ostrova a jeho regiónu. Naposledy sme napríklad podporili výsadbu 65 stromov.

Finančne môžete pomôcť aj vy v prípade priamej podpory:  www.dunavit.sk

Ako môžete pomôcť?

  • Nákupom u nás podporíte neziskové organizácie automaticky, keďže časť sumy vždy venujeme vybraným neziskovým organizáciám
  • Prispejte finančne online či offline priamo vybranej organizácií podľa vašej preferencie
  • Zakúpte priamo nevyhnutné potreby
  • Prispejte materiálnou pomocou do už zorganizovaných zbierok
  • Zorganizujte zbierku sami
  • Staňte sa dobrovoľníkom, darujte váš čas

 

Povaha pomoci závisí od charakteru a cieľov organizácie, dôležité je spraviť prvý krok. Dobro treba konať a šíriť neustále ďalej, a tak aj my vo Fabulo veríme, že každý svojou trochou dokážeme podať pomocnú ruku v akejkoľvek podobe. Budeme preto radi, ak sa zapojíte aj vy. ❤

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie