Referencie

Kliknutím na jednotlivé kategórie si môžete prečítať skúsenosti rôznych profesionálov s našimi produktmi.

Maséri

Lea Gabová

„Počas šiesteho ročníka trojtýždňového kempu krasokorčuliarov v Košiciach som mala možnosť vyskúšať masérsky stôl Fabulo Uno Set.

Športovci, ktorí sa zúčastňujú tohto kempu majú päť až šesť fázové tréningy denne a práve preto, ako organizátori tohto podujatia sme začali intenzívne riešiť otázku regenerácie. Pri výbere masérskych pomôcok sme hľadali kvalitné vybavenie a práve vďaka dobrému menu značky Fabulo sme sa rozhodli pre túto značkou. Fabulo, ako náš partner nám zabezpečil masérske vybavenie, ktoré používame každý deň pri otázke regenerácie športovcov. Od prvého dňa odkedy sme začali používať masérsky stôl Fabulo Uno Set nám prichádzali pozitívne reakcie od športovcov, ktorí absolvovali masáže a veľmi si pochvaľovali komfort, ktorý sme im zabezpečili zadovážením toho najlepšieho masérskeho vybavenia.

Masérske lehátko Fabulo ma veľmi prekvapilo jeho kompaktnosťou a praktickosťou. Za veľké plus považujem práve jeho mobilitu a schopnosť jeho prípravy za veľmi krátky čas. Napriek tomu, že sa jedná o dvojdielne lehátko, ktoré je veľmi kompaktné vôbec to negatívne nevplýva na pohodlie samotného klienta. Toto lehátko by som odporučila, každému masérovi bez ohľadu na jeho skúsenosti. Ja osobne som veľmi spokojná a o mojich klientoch môžem povedať to isté.“

Lea Gabová, Masérka

 

SriOm masážna škola

Posledných 17 rokov som väčšinu svojho času strávil na matracoch, či už pri výkone alebo výučbe thajských masáží. Moje telo, ale hlavne moje kolená už po tejto získali spoľahlivú citlivosť: okamžite viem, aký je ten povrch, kde sa moje telo cíti dobre, aký je „keď to ujde“ na jednu alebo dve procedúry, a aký je ten, z ktorého mu bude zle... Masíroval som na kokose, latexe, molitane, PE pene, koberci, betóne, thajskom matraci, na Matičke Zemi, a keď v mojej novej ambulancii pomaly už 3 roky, v roku 2014 som pocítil Habys štvordielny skladací matrac, moje kolená začali spievať.

Pevný, podporný, ale nie príliš tvrdý: ideálna podpora. Keď som sa pýtal mojich klientov, všetci opisovali svoje pocity na tomto matraci ako optimálne: jeho pevnosť je presne taká silná, aby udržal chrbticu v ľahu na chrbte, ale predsa nie tak mäkká, aby "hýčkala" telo nášho klienta, a odpútala jeho pozornosť od masáže. Tri roky počúvam len chvály na masáže vykonávané na masážnom matraci Habys. Pri denne troch masážach je jeho celistvosť je bez akýchkoľvek preliačin, alebo známok opotrebovanosti. Jedným slovom, ja som našiel najlepší matrac na thajskú joga masáž, s láskou odporúčam!

Mal som tú česť aj k zvyšným dvom druhom matracov. Matrac Flow som používal na školeniach s podobnými skúsenosťami, kým nad matracom Flow Portable rozmýšľam, ako prenosný matrac k procedúram, keď idem za klientmi. Pokladám za veľmi praktické to, že všetko potrebné príslušenstvo (matrac, valec, podložka pod kolená) je po ruke a to všetko v prenosnej taške v tvare valca. Takto ho možno ľahko prenášať aj v električke, autobuse alebo bicykli. Masážny matrac Flow Portable odporúčam tým, čo chcú pôsobiť na viacerých miestach. Každému prajem úspešné masáže a šťastných klientov!

Németh Balázs, thajský masér a inštruktor
SriOm masážna škola


Erawan Thai Massage

Hľadala som kvalitné masážne lehátko do môjho thajského masážneho salónu. Prezrela som si výrobky mnohých firiem, a to ako na internete, tak aj osobne. Tým, že Fabulo má vlastný show room, zorganizovala som jednu prehliadku, a z blízka som si mohla prezrieť a vyskúšať masážne lehátko Fabulo Spa Thai. Poskytuje pohodlnú plochu na ležanie, z kvalitných materiálov, dostatočne veľkú a dokonale prepracovanú. Po dlhom hľadaní som konečne našla to perfektné a profesionálne navrhnuté masážne lehátko. Na základe spätnej odozvy od mojich klientov je masážny stôl výnimočne pohodlný a nevydáva žiadne zvuky, na rozdiel od iných masážnych stolov, ktoré počas masáže vydávajú nepríjemné zvuky. Výšku stola možno upraviť tak, aby masážnemu terapeutovi poskytoval maximálny komfort pri práci. Elegantný, štýlový a perfektne sa hodí do thajského masážneho salónu. Spodná polica umožňuje praktické uloženie napríklad pre vankúše, uteráky alebo odevy. Zhrnutím všetkého, mám veľmi rada masážne lehátko Spa Thai výrobcu Fabulo, a ak budem potrebovať ďalšie, vrátim sa určite sem, pre rovnaké lehátka.


Nagy Sakuntala, vedúci obchodu / majiteľ
Erawan Thai Massage, Budapest, Káldy Gyula u. 6

 

TONUS – Škola Shiatsu

Mal som to šťastie, že som mohol viackrát vyskúšať matrace Flow, Flow Portable a Habys 4D na kurzoch shiatsu. Ošetroval som a vyučoval som na širokej škále matracov, ale aj matrace Flow, aj matrace Habys ďaleko prevýšili moje očakávania. Sú pevné, dobre držia tvar a zároveň poskytujú primerané pohodlie. Je vyslovene príjemné ošetrovať na nich. Obzvlášť mám rád širšie, 120 centimetrové matrace, pretože sa pohodlne zmestím aj ja vedľa môjho partnera.

Počas kurzov, keď predstavujem jednotlivé techniky alebo úchyty, sa často stáva, že musím dlho kľačať v jednej polohe a to predstavuje veľkú výzvu na iných matracoch. Na matraci Habys to nebol žiadny problém a s prekvapením som zistil, že sa môžem ľahko pohybovať ďalej a bez problémov. Niekoľko mojich študentov - ktorí chodia aj ku klientom - používajú sadu Flow Portable s veľkou spokojnosťou, pretože balenie obsahuje všetko, čo potrebujete na ošetrenie shiatsu - matrac, valec pod kolená alebo nohy a extra matrac na kľačanie. A to všetko možno jednoducho zabaliť do prenosnej tašky.

Pravdaže, ak sa stretnem s novým matracom, rád ho vyskúšam aj z opačnej strany. Ako klient som bol so zážitkom na 100% spokojný. Vrelo odporúčam na shiatsu alebo na akúkoľvek masáž vykonávanú na zemi!

Péter Demeter, shiatsu-terapeut, osteopat masér
Škola Tonus Shiatsu

 

Nikoletta Bajzata

Od roku 2015 pracujem na plný úväzok ako masér a pomáham udržiavať a znovu získavať zdravie svojich klientov. Aj keď počas liečby primárne zmierňujem fyzickú bolesť tela svojich klientov, viem, že okrem toho pôsobím aj na dušu. Obe tvoria neoddeliteľnú súčasť celku. A keďže pohodlie je rovnako dôležitá súčasť pohody, je pre mňa nesmierne dôležité, na akom masážnom stole vykonávam procedúry.

Vyskúšala som mnoho rôznych masážnych stolov, ale po všetkých stránkach predstavuje pre mňa najdokonalejšie riešenie masážny stôl s drevenou konštrukciou Fabulo Spa Lux V2. Určite uprednostňujem drevený rám pred hliníkovým, už aj na pohľad je pohodlnejší a navyše rám z masívneho bukového dreva je veľmi pevný a stabilný, môžem naň bez obáv uložiť svojich klientov aj nad 100 kg, nevŕzga, nepraská! A veľká plocha na ležanie poskytuje každému možnosť pohodlne sa otočiť a urobiť si pohodlie bez obáv z pádu, tak ako som to už predtým zažila s úzkymi masážnymi stolmi. Z tohto stola nevisia nohy ani mojim najvyšším klientom. Nie je však taký veľký, aby mi prekážal pri práci. Môžem na ňom pohodlne pracovať.

K dokonalému uvoľneniu vo veľkej miere prispieva extra hrubá vrstva molitanu z pamäťovej peny a ergonomicky tvarovaný vankúš na opierke hlavy, ktorú viem každému klientovi ľahko a prakticky prispôsobiť. V neposlednom rade je celá procedúra ešte pohodlnejšia a hygienickejšia, ak je na túto opierku hlavy pripevnený bavlnený poťah na podhlavník Fabulo. Bavlnený poťah sa vďaka gumičke po obvode nekrčí, nešmýka a materiál zo 100% bavlny je veľmi jemný a príjemný na dotyk. Na základe mojich osobných skúseností získaných za uplynulých niekoľko mesiacov ho vrelo odporúčam všetkým kolegom.

Nikolett Bajzát, masér a thajský masér, alternatívny pohybový a masážny terapeut, prírodný terapeut
Masszázsterápia Piliscsaba, Fényesliget sétány 4.

 

Lekári a fyzioterapeuti

Michal Nemček

Veľkou výhodou masážnych lehátok Fabulo je okrem ich pohodlnosti aj skladnosť, jednoduchá prenosnosť a odolnosť. Stoly s nami nacestujú v sezóne niekoľkotisíc kilometrov, využívame ich pri regenerácii a starostlivosti o hráčov najmä pri zápasoch na klziskách súperov. Prácu na stoloch môžem hodnotiť len pozitívne, cítia sa na nich veľmi dobre aj hráči a pomáhajú nám byť pripravení na zápasy na 100%.

Michal Nemček - jeden z fyzioterapeutov HC SLOVAN Bratislava.

 

Medicina Osteopathica Budapest

Hľadali sme prenosné masážne stoly pre naše kurzy. Také, ktoré možno ľahko zložiť a ľahko prepravovať, a také, aby skladovanie a preprava na miesta konania kurzov prinášala čo najmenej ťažkostí a starostí. Zároveň museli odolať aj veľkej záťaži na kurzoch, lebo okrem hmotnosti klienta museli bezpečne zvládnuť častokrát aj hmotnosť terapeuta. Museli poskytnúť takú stabilitu, aby aj v celkovej relaxačnej polohe poskytovali úplnú istotu a bezpečnosť pre klienta. K osteopatickým technikám sme hľadali výrobky s mäkším povrchom. A takto sme natrafili na masážne stoly značky Fabulo, kde sme začali používať základný model s príslušenstvom Veľmi pekne sa vyníma na našich kurzoch, je veľmi odolný, popritom sa ľahko premiestňuje. Objavili sme v nich vynikajúce náčinie pre masérov.

 

Dr. Gellert Kovács D. O., lekár – osteopat, športový fyzioterapeut
Člen Nemecko-Americkej akadémie osteopatie a člen Nemeckej spoločnosti pre manuálnu medicínu
www.osteopatia.hu

 

Máté Varga

Keďže sú masážne stoly vystavované počas práce veľkej záťaži, preto som hľadal veľmi masívne a robustné masážne lehátko, ktorého cena nedosahuje až po hviezdne nebo. Môžem vyhlásiť, že som to našiel! Našiel som natoľko, že týmto mojím listom by som chcel všetkým v brandži odporučiť Fabulo Spa Lux V2.

Mnohí, keď sme začali v oblasti masáže pracovať, sme boli neistí, aké lehátko si máme kúpiť a za akú cenu. Tento list píšem pre tých, ktorí už vedia, že ich profesia nie je len práca, ale aj poslanie, ku ktorému popri rozvoju samého seba je potrebné aj profesionálne prostredie. Tento masážny stôl ako vzhľadom, ako použitým materiálom, ale aj nosnosťou je hodné na označenie „profík“. Hrubé masívne nohy a plocha na ležanie potiahnutá krásnou koženkou sú zriedkavé na trhu. Čo je ešte azda aj od tohto dôležitejšie, a možno toto je tá vec, čo robí stôl jedinečným, je podhlavník. Veľmi pohodlný, mäkký a jemný povrch poskytuje pohodlie pre našich klientov. Okrem toho, ak niekto, tak ja to viem (veď denne ošetrujem na ňom aj profesionálnych športovcov), že aké to je, keď si jeden silný, dobre stavaný človek ľahne na masážny stôl a ten vŕzga, praská a puká pod ním...no tento sa ani neozve! Pre mňa to znamená veľké uspokojenie, najmä s tým vedomím, že toto nie je moje prvé masážne lehátko.

Škoda zbytočných slov. Ak hľadáš konečné riešenie do svojej masážnej miestnosti, tak si smelo a s dôverou zvoľ Fabulo Spa Lux V2 Set! Nebudeš ľutovať! Na fotografiách som spolu s Levente Nagyom, brankárom hádzanárskeho mužstva Ferencváros, na jeho veľkú radosť, testovali masážny stôl. Pre mňa nezostáva nič iné, ako vyjadriť poďakovanie pre Ivana Mátisa a tímu Fabulo.sk, že aj vďaka ich podpore sa mi do rúk dostalo to, čo som doteraz hľadal. Ďakujem!

Máté Varga, športový masér, terapeut
masér prvotriedneho mužského hádzanárskeho mužstva Ferencváros

 

Dr. Kubiczáné Borda Györgyi

Masážne stoly Fabulo používam na svojich kurzoch. Na základe mojich dlhoročných skúseností a masérskej praxe som okamžite spoznala, koľko majú pozitívnych vlastností. Robím viac rôznych západných druhov masáží, takže stále hľadám taký masážny stôl, ktorý vyhovie všetkým potrebám. Spočiatku ma prekvapilo, že aj napriek pevnému drevenému rámu, som s ním, aj ako žena vedela ľahko manipulovať. A jeho molitan je vrcholom pohodlia.

Terapeutická masáž vyžaduje molitan s tvrdým podkladom, zatiaľ čo spa procedúry vyžadujú mäkký povrch. Neviem, ako to vyriešil výrobca, ale na masážnych stoloch Fabulo sú prítomné obe vlastnosti súčasne. Ako keby objal klienta, ktorý na ňom leží. Môžem ho len a len odporučiť každému terapeutovi, ktorý sa pri svojej práci snaží o špičkovú kvalitu. S týmto lôžkom získate profesionálneho partnera pre svoju prácu.

Dr. Kubiczáné Borda Györgyi, fyzioterapeut


SMT® - Športová manuálna terapia

Pred niekoľkými mesiacmi som si objednal prenosný manuálny terapeutický stôl Fabulo Chiro-180. Prvým a najdôležitejším aspektom bolo pre mňa, aby bol stabilnejší ako kedykoľvek predtým, masívny, ale stále relatívne ľahký. Pretože ja sám mám viac ako 100 kilogramov a mnohokrát aj moji študenti a pacienti, ktorých ošetrujem prípadne učím, je stabilita a dlhá životnosť vyšetrovacieho stola nevyhnutná.

Na chrbtici v bedrovej a driekovej oblasti často napomáhame vlastnou váhou chmatom manuálnej terapie, kde je stabilita stola základnou podmienkou na bezpečné a úspešné prevedenie manipulačného alebo „osteopatického manévru“. Prenosný ošetrovací stôl Fabulo Chiro-180 spĺňa všetky moje očakávania. Je stabilný, robustný, ľahko nastaviteľný, relatívne ľahký a v neposlednom rade príjemný a atraktívnym vybavením v ošetrovacej miestnosti alebo aj v ambulancii. Vrelo ho odporúčam chiropraktikom a kolegom manuálnej terapie.

Michal Vékáš, Dip. BmP, CMT, osteopatický manuálny terapeut
SMT® - Športová manuálna terapia

 

Športovci a osobní tréneri

Ing. Erik Varga

Hľadali sme v prvom rade čo najľahší skladací masersky stôl, vhodný hlavne na cestovanie a leteckú prepravu, keďže ako reprezentanti často lietame na svetové podujatia.

Olympionik a viacnásobný Majster sveta v streľbe z brokových zbraní Erik Varga absolvoval po zranení náročnú akútnu operaciu ramenneho kĺbu a po dlhej rekonvalescencii je potrebné dávať ešte väčší dôraz na jeho regeneráciu. Skladací masážny stôl zn. HABYS AERO nám úžasne poslúžil aj na Majstrovstvách sveta v Korei 2018, kde Erik ziskal titul Vicemajstra sveta a získal i prvú miestenku a účasť na ďalších Olympiskych hrach v Tokiu 2020. Taktiež pridal ďalší zlatý kov v ďalšej disciplíne Trap Mixed Team. Tešíme sa z tohto famózneho úspechu pre Slovensko. Veľmi sme boli spokojní s masážnym stolom, skvelo poslúžil, naozaj úžasne praktický, v porovnaní s inými stolmi super ľahký, skvelo vyhovujúci na presun lietadlom s praktickou taškou cez plece. Úžasne navrhnutá i opierka hlavy, veľmi pohodlná, nastaviteľná, komfortná, žiadne otlačenie tvárovej časti. Vrelo odporúčam, 100%-ná spokojnosť.

Ing. Erik Varga - Olympionik, viacnásobný Majster sveta v brokovej streľbe, disciplína TRAP a TRAP MIXED TEAM.

 

Mgr. Vargová Compelová Patrícia

HABYS AERO skladací masážny stôl navrhnutý tými najlepšími autoritami, s ultra ľahkou konštrukciou, rýchlo a jednoducho skladatelný, veľmi praktický, vyrobený na zákazku, s hmotnosťou len 10 kg, s praktickou taškou na plece, vhodný aj pre tých, ktorí často cestujú...

Môžem len odporučiť!

Mgr. Vargová Compelová Patrícia - bývalá reprezentantka v športovej streľbe.
Kondičná trénerka a fyzioterapeutka, výživová poradkyňa a členka realizačného teamu olympionika v športovej streľbe Ing. Erika Vargu.

 

Veronika Kasíková

Prečo praktizujúca jogínka a profesionálna učiteľka jógy používa a doporučuje akupresúrnu podložku?

Akupresúrna podložka je za mňa vhodnou variantou aktívnej relaxácie a výborný doplnok k pravidelnému pohybu.

Kombinácia cvičenia jógy a pravidelný beh mi dodávajú nielen fyzickú silu, ale aj potrebný pokoj a harmóniu v duši. Hľadala som však spôsob, ako efektívnejšie uvoľniť a prekrviť svoje svaly bez ďalšieho fyzického namáhania a ako dodať telu vhodnú variantu relaxácie. Nejakú dobu som mala v hľadáčiku akupresúrnu podložku, ktorá sa mi zdala ako ideálny prostriedok pre dosiahnutie rovnováhy k pravidelnému pohybu.

Rozhodla som sa vyskúšať veľkú variantu akupresúrnej podložky Vital XL. A bol to rozhodne zásah do čierneho! Menšia, štandardne ponúkaná varianta, by bola vhodnejšia varianta na cesty. Veľká varianta je úplne perfektné riešenie pre komplexné pokrytie celého tela. To mi umožňuje cielene prekrviť a uvoľniť viac partií súčasne, čo je presne to, čo potrebujem nielen ja sama, ale často aj moji klienti.

Je ideálna pre ľudí s malým množstvom pohybu pre vyrovnanie chrbtice a uvoľnenie chrbta napríklad po sedavom dni v práci, ale aj pre športovcov, alebo pohybovo aktívnych ľudí, ktorí chcú dopriať svojim svalom prekrvenie a uvoľnenie pre lepšiu regeneráciu pred následným pohybom.

Za mňa je podložka parťák na každý deň. S radosťou ju teraz doporučujem svojim klientom a zľahka rozširujem obzory pre aktívnu starostlivosť o svoje telo, ako aj prevenciu.

Nielen, že som našla vynikajúci a kvalitný produkt, ale získala som aj skvelou skúsenosť s e-shopom Fabulo. Naviac, prozákaznícky prístup, rýchle dodanie a profesionálna komunikácia už je pomyselná koruna na vrchole služieb Fabulo. Ďakujem.

Veronika Kasíková, profesionálna inštruktorka jogy a zdravého pohybu
www.veronikakasikova.cz


Tóth Dávid

Hľadal som naozaj silný, masívný a široký stôl, na ktorý by som mohol bezpečne uložiť svojich hostí, ktorí sú vo veľkej miere z kruhu mojich kolegov-športovcov, ktorí sú tiež silní ľudia, vážia aj sto kíl a majú široké ramená, a tak môj výber padol na masážny stôl Fabulo Guru. Chcel som, aby počas masáže mohli pohodlne ležať a nechcel som, aby sa stôl pod nimi rozpadol. Váha masážneho stola pre mňa nebola smerodatná, jednak preto, lebo je poväčšine fixne uložený v šatni tréningovej haly a jednak preto, že ak ho aj musíme vziať so sebou na preteky, nerobí nám to problém, keďže sa v mužstve každý teší dobrej fyzickej kondícii.

Dávid Tóth, silný muž klubu Dark Mercenaries Natural Strongman Club

 

Alternatívni liečitelia

Biodynamic Craniosacral Hungary

Môj masážny stôl Fabulo Guru milujem, lebo na oboch koncoch si viem zasunúť nohy pod stôl. Pri väčšine masážnych stolov kvôli priečnemu panelu pri hlave a nohách musím sedieť s roztiahnutými nohami, čo pri dlhodobom sedení núti maséra k príliš otvorenej pozícii v panvovej časti a spôsobuje nepohodlie. Fabulo Guru je presne tak široký, že sa ramená klienta pohodlne zmestia pozdĺž tela. Molitan z pamäťovej peny umožňuje, aby sa moja ruka mohla zaboriť do molitanu, keď ju napríklad držím dlhší čas pod krížovou kosťou. Celkovo pôsobí masívnym a stabilným dojmom, a aj keď je jeho hmotnosť vyššia, profesionálne vypracovaná taška umožňuje jeho ľahké prenášanie. Pocitovo - ako luxusná jachta. Zo srdca odporúčam na cranio!

Tar Zsolt, inštruktor Craniosacrálnej biodynamiky
Biodynamic Craniosacral Hungary

 

Wellness zariadenia a kúpele