Výber masážneho stola: Prečo by nemalo záležať na úrovni maséra - začiatočník vs. profesionál?

Každý masér, či už začiatočník alebo skúsený profesionál, potrebuje spoľahlivý a kvalitný masážny stôl. Začínajúci maséri veľakrát si myslia, že výber stola by mal závisieť od skúseností maséra, ale to nie je celkom pravda. Nižšie si vysvetlíme, prečo by maséri nemali výber masážneho stola odvíjať od svojej profesionálnej úrovne.

Masáž nie je šport

Na rozdiel od športu, kde začiatočníci často začínajú s menej náročnou výbavou, pri výbere masážneho stola nemôžete zohľadňovať len svoj profesionálny vývoj. Masážny stôl nie je o skúšaní a adaptácii ako napr. pri lyžovaní, ale o poskytnutí najlepšieho možného zážitku klientovi. Nejde o to, že ste začiatočník alebo profesionál a na základe toho vyberiete zariadenie. Výber správneho masážneho stola by mal zohľadniť mnoho faktorov, vrátane potrieb zákazníka. Tu je niekoľko dôležitých bodov, ktoré by ste mali zvážiť.

Stabilita a nosnosť

Bez ohľadu na to, či ste začiatočník alebo skúsený masér, výber stabilného a masívneho masážneho stola je kľúčový. Váš klient musí ležať pohodlne a cítiť sa bezpečne. Vždy zvážte nosnosť stola, aby ste zabezpečili, že bude vyhovovať rôznym typom klientov. Lacnejšie stoly určené pre "začiatočníkov" nemusia poskytovať potrebnú stabilitu, čo môže klienta neprirodzene stresovať.

Polstrovanie a komfort

Klient potrebuje ležať komfortne, čo vyžaduje stôl s dostatočne hustým polstrovaním a pohodlným výrezom pre tvár alebo podložkou pre hlavu. Čalúnenie by malo byť dostatočne mäkké na to, aby klienta podopieralo, ale zároveň dostatočne pevné na to, aby poskytovalo potrebnú podporu počas masáže. Toto sú nevyhnutné prvky, ktoré by mali byť štandardom, a nie len vyhradené pre "profesionálov".

Materiály a hygiena

Investícia do stola z kvalitných materiálov je dôležitá pre zachovanie hygieny. Lacnejšie stoly môžu obsahovať materiály, ktoré sú ťažšie udržiavateľné v čistote, čo môže ovplyvniť celkový zážitok z masáže.
Okrem toho, ak sa kúpi lacné lehátko s nízkokvalitným čalúnením a molitanom, čalúnenie sa rýchlo opotrebuje a molitan sa vyleží. Tým sa stráca komfort, čo môže mať za následok nespokojnosť klienta a dlhodobo aj negatívny vplyv na povesť maséra.

Investícia do budúcnosti: kľúč k úspechu vo vašej masážnej praxi

Začiatočníci v masážnom odvetví sa často obávajú veľkých investícií do kvalitného vybavenia. Možno sú neistí o svojej budúcnosti v povolaní, alebo jednoducho nemajú dostatok prostriedkov na kvalitné lehátko. Toto však môže byť z dlhodobého hľadiska zlé uvažovanie.

Investícia do kvalitného masážneho stola nie je len otázkou komfortu a spokojnosti klienta; je to investícia do vlastnej budúcnosti. Ak klienti nie sú spokojní s poskytovaným komfortom a bezpečím, môžu si vybrať iného maséra. To môže viesť k sklamaniam, finančným ťažkostiam a celkovej demotivácii. Nakoniec môže masér prestať poskytovať masáže úplne.
Preto by výber masážneho stola mal byť zameraný na potreby klienta, nie na úroveň skúseností maséra. Stabilný, komfortný a výškovo nastaviteľný stôl s kvalitným polstrovaním a materiálmi prispieva k pozitívnemu zážitku klienta.

Náš internetový obchod Fabulo je tu, aby vám uľahčil výber.

Ponúkame iba stabilné modely s dostatočnou nosnosťou, takže pri výbere nemusíte riešiť tieto rozdiely. Rozdiely sú skôr v komforte a designu; čím drahší stôl, tým pohodlnejší a prepracovanejší. Možnosti nastavenia výšky, či je manuálne alebo elektrické, tiež ovplyvňujú cenu stola.

Naše masážne stoly kombinujú funkčnosť, kvalitu a štýl, čo vám umožní poskytnúť klientom najlepší možný zážitok a zároveň zdôrazniť vaše profesionálne postavenie.

Investícia do kvalitného masážneho stola je investíciou do úspechu vašej masážnej praxe a môže výrazne ovplyvniť vašu schopnosť zostať v tomto povolaní dlhodobo.

Mátis Iván

Autor:
Ivan Mátis, masér a manuálny terapeut, konateľ internetového obchodu Fabulo
www.fabulo.sk