Ako si vybrať spoľahlivý a nadčasový masážny stôl na celý život?

Prečítajte si ešte predtým, ako si kúpite masážny stôl

a je pre Vás dôležitá kvalita!

Alebo 5 ponaučení do života o trhu masážnych stolov

Masážny stôl je pre nás najdôležitejším pracovným nástrojom, takže mnohí z nás si položia otázku, ktorý masážny stôl by bol najlepší, ktorý by sme, či už ako začiatočníci, alebo profesionálni maséri mohli spoľahlivo používať, hoci po celý život. Na základe vlastných skúseností z posledného desaťročia, zo skúseností kolegov z oddelenia služieb zákazníkov, na základe spätnej väzby našich zákazníkov a v neposlednom rade lektorov našej masérskej školy a ich žiakov sme zozbierali, ako môžete rozpoznať spoľahlivý a kvalitný masážny stôl.

Ako začínajúci masér som aj ja prehľadával internet, respektívne som sa poobzeral v kruhu mojich známych - masérov, kde a aký masážny stôl mám kúpiť, ktorého kvalita by bola vyhovujúca pre mňa. Ako mýtus koluje, že ako začiatočníci by sme mali každopádne kúpiť, hoci len v supermarkete lacný masážny stôl, veď ktovie, ako dlho budeme masírovať, či sme sa narodili ako maséri, takže na začiatok by sme chceli minúť čo najmenej. Lacné mäso - riedka polievka.... Oplatí sa uvedomiť si, že masážny stôl nekupujeme v prvom rade pre seba, ale pre našich klientov, a keď oni sa na ňom necítia v bezpečí a podhodlne, druhý krát si už nebudú prosiť z takéhoto “rozmaznávania”, a tak možno práve nedostatok klientov zničí sľubne sa rozvíjajúcu kariéru.

Pre nedostatok skúseností veľmi ľahko urobíme nesprávne rozhodnutie. Kto si kupuje svoj druhý alebo tretí masážny stôl, už presne vie, čo hľadá, aké má nároky a čo má vedieť jeho vytúžený masérsky stôl. V ponuke internetových obchodov je ťažké zorientovať sa, každý tvrdí o svojom masážnom stole, že je najlepší na trhu a len na základe popisu tovaru a obrázkov je to veľmi ťažké rozhodnutie.

Žiaľ, prvý masážny stôl, ktorý som si zaobstaral pre seba - pekne povedané - nebol na celý život. Po mesiaci som ho musel vrátiť, lebo nielenže iba vŕzgal, ale sa aj hojdal a mojim klientom sa na ňom točila hlava. Nasledujúca voľba sa už javila profesionálnejšie: jeden, vo viacerých farbách dostupný, nádherný masážny stôl s s drevenou konštrukciou. Ibaže časom vysvitlo, že pekný vzhľad nie je všetko. Intenzívne používanie nevydržal a po pol roku som ho musel vymeniť, pretože praskal - pukal, bol už aj nepohodlný, klienti vyležali molitan a aj koženka sa už začala olupovať.

V rovnakom čase, ako som sa postupne vnáral do sveta masáže, budoval som aj internetový obchod Fabulo. Už aj pred masírovaním som predával produkty pre zdravie a rehabilitačné pomôcky a ako som získaval čoraz viac skúseností počas používania jednotlivých masážnych potrieb, aj ponuku som postupne rozširoval o masérske doplnky. Za posledných desať rokov aspoň tucet rôznych značiek masážnych stolov prešlo našimi rukami a od viac tisíc klientov a kolegov - masérov sme dostali odozvu, že čo je to, čo ich naplní spokojnosťou, alebo práve čo im chýba, čo ich ruší, aké nedostatky zistili počas používania.

Už nateraz sa naše portfólio vyčistilo a v našej ponuke sú už len také spoľahlivé masážne stoly, na ktoré prichádza minimálne množstvo reklamácií. Aj z týchto vynikajú naše vlastné značky Fabulo a Tandem, ktoré sú vyrábané na základe dlhoročných skúseností získaných predajom a používaním masážnych stolov, prípadne značka Habys, ktorá predstavuje svetovú úroveň a sme hrdí na to, že až v troch krajinách môžeme byť jej výhradnými distribútormi.

Žiaľ, situácia nebola vždy taká ružová. Na začiatku sme riešili haldu reklamácií a vďaka masérskej česti a kolegialitesme všetky stoly opravili alebo vymenili, ak sa mu už nedalo pomôcť. Neskôr, aby sme predišli reklamáciám a ochránili dobré meno našej firmy, masážne stoly prichádzajúce na náš sklad sme ešte pred predajom po jednom vybalili a prezreli. Čo sa dalo, to sme spevnili, opravili, aj sme ich očistili . Boli aj také, ktoré sme rovno museli zlikvidovať, alebo sme ich rozobrali na náhradné diely, lebo dodávateľ nám ich dodal v nepredajnom stave. Rozhodol som sa, že nasledujúcim článkom pomôžem kolegom - masérom, aby neurobili rovnaké chyby ako my, ušetrili si peniaze a nervy. Radšej sa podelím, na základe čoho možno spoznať nespoľahlivý a nekvalitný masážny stôl, aby ste si dali pozor na tieto nedostatky a vyhli sa nevýhodnej kúpe.

Tu je 5 ponaučení z posledných desiatich rokov z trhu masážnych stolov!

1. Na fotkách je každý stôl nádherný, v skutočnosti to tak nemusí byť…

Vďaka štúdiovému foteniu a grafickým úpravám dokonalý stôl na obrazovke nie je isté, že je taký istý pekný, keď k Vám dorazí. Na fotke ešte pekne nalakovaná noha masážneho stola príde odratá, doudieraná, molitan je dotlačený, čalúnenie ošúchané a švy nie sú riadne zapracované.

Zrušili sme ich distribúciu, veď namiesto výrobcu sme kontrolu kvality museli vykonávať sami. Dnes už naše stoly predávame len s viacvrstvovým lakovaním, hrubým a hustým molitanom, respekívne trvácnym čalúnením.

2. 200 kilogramová nosnosť neznamená, že sa nezlomí pri jednobodovom zaťažení…

Ak výrobca uvádza, že nosnosť masážneho stola je 200 a viac kilogramov, ako je potom možné, že sa preglejka zlomí, alebo ako sa môže vylomiť noha stola? Zvyčajne nemáme dvesto kilogramových klientov, a pri 100-120 kilogramových klientoch, aj keď pritlačíme ešte 50-60 kilograrmov, aj tak neprekročíme maximálnu nosnosť. Dôležité je uvedomiť si, že tu už nejde o estetiku, ale o bezpečnosť klienta a keď ohrozujete zdravie klienta, pravdepodobne sa k Vám nevráti ani vtedy, ak si po tomto zaobstaráte prvotriedny masážny stôl. Ak máte šťastie, ani Vás nezažaluje...!

Keď sme stoly reklamovali u výrobcu, dostali sme odmietavú odpoveď, že sa to stalo jednobodovým zaťažením. Čože? Klient nie ako Superman, s natiahnutými rukami a nohami, s rovnomerným zaťažením vyletí na masážny stôl? Veď práve v pohybe obmedzený, s kilami navyše alebo starší klient si ľahne opieraním sa o kolená, lakte alebo sa tak otáča na masážnom stole, práve takéto zaťaženie musí masážny stôl vydržať.

Po tomto sme sa rozhodni, že už nebudeme naďalej distribuovať tieto masážne stoly, a sami si ich budeme vyrábať, s extra hrubou, bezpečnou a odolnou viacrvstvovou doskou, ktorej neublíži ani jednobodové, ani vyššie statické alebo dynamické zaťaženie. Možno sa na nich kľudne otáčať, kľačať alebo opierať sa o lakeť, istotne sa nezlomia a nezrútia.

3. Na obrázku vyzerá každý stôl stabilne...

V minulosti sme sa už viackrát stretli s prípadom, že vo výrobe vyvŕtajú väčšií závit do konštrukcie, ako samotná skrutka, takže nie je žiadna šanca, aby masážny stôl zostal stabilný.

Dospeli sme k tomu, že čím je viac skrutiek a pohyblivých súčiastok na masážnom stole, tým je menšia šanca na to, aby masážny stôl zostal stabilný, takže napríklad pri hliníkových masážnych stoloch sme prešli na konštrukcie ktoré sú zvárané, takto sa s istotou neuvoľnia ani sa nebudú kývať. (Ak sa nespustí prehrávanie videa, klikni sem.)

4. Doplnky ako darček - radšej si ich mohli nechať...

Poznáte ten pocit, keď vidíte, za akú skvelú cenu ponúkajú masážny stôl a ešte k tomu pribalia rôzne príslušenstvo ako darček? Podhlavník, opierky na ramená, predné operadlo na lakte, taška, čo si len viete predstaviť! A potom, keď to všetko príde, myslíte iba na jednu vec: radšej by neposlali ani jedno...

Úchyt tašky sa už pri prvom použítí odtrhne, suchý zips nesedí, podhlavník sa vytrhne, zips je chybný a mohli by sme menovať ďalej. V prípade reklamácie však dostaneme odmietavú odpoveď, že na tieto sa záruka nevzťahuje, lebo sme ich dostali ako darček. Nezmysel.

Aj preto bolo také dobré čítať na internete reakciu jedného maséra, že keď vyskúšal podhlavník Fabulo, padla mu sánka, aký je pevný a pohodlný a nechápal, prečo nie sú aj ostatní výrobcovia schopní takéto vyrobiť.

5. Čo je nádherné dnes, nemusí byť také aj zajtra...

Často naozaj dostanete to, čo vidíte na obrázku a objednáte si, ale po použití zistíte, že koženka rýchlo vyschne, ošúcha sa, popraská, pri šití sa rozpára, molitan sa zatlačí a priznajme si, nie je príliš estetické na takýto masážny stôl uložiť klienta.

Na stoloch Fabulo napríklad je preto špeciálne čalúnenie Deluxe Skin-Touch, ktoré vyslovene ničia pri každom testovaní, drhnú prípravkom s vysokým obsahom alkoholu a ani vtedy sa farba neodlupuje a nevysychá čalúnenie.

Po tomto procese učenia sa sme dlho prechádzali výrobcami, kde spĺňajú kvalitatívne systémy, ktoré zaručujú, že každý vstupný materiál je už testovaný pri vstupe do výroby, že sa jedine prvotriedny spracuje. Hľadali sme takého výrobcu, kde neustále testujú masážne stoly a tak aj my s kľudným svedomím ich môžeme predávať.

Hoci nájsť najlepší masážny stôl nie je na začiatku najjednoduchšia úloha, ale dúfame, že s našimi skúsenosťami Vám vieme pomôcť v rozhodovaní. Na stránke fabulo.sk sme do masážnych stolov zlúčili všetky ponaučenia, takže si môžete byť istý, že od nás dostanete len stabilný, trvácny a kvalitný stôl, či si už vyberiete drevený, hliníkový kovový, prenosný, pevný alebo elektrický masérsky stôl, 2, 3, 4 alebo až 7 dielny!

My nepredávame mačku vo vreci, naše prenosné, pevné a elektrické masážne stoly možno pozrieť a vyskúšať v showroome v Dunajskej Strede a Budapešti, kde Vás srdečne privítame v otváracích časoch.

Ak sa vrátime k prvému mýtusu, že začiatočník si smie kúpiť iba lacný masážny stôl: výsledkom nášho procesu učenia predávame len také masážne stoly, ktoré nie sú len v dobrom pomere ceny a kvality, ale často sa stanú Vašimi partnermi nielen na roky, ale aj na celý život. Napriek tomu sa ich kúpna cena vráti už za niekoľko dní. Na produktovej karte každého masážneho stola dolu uvádzame, presne za koľko dní sa Vám vráti Vaša investícia.

Napokon sa oplatí položiť si nasledovné otázky, aby sme si ujasnili, čo je dôležitejšie?

  • Oplatí sa teraz ušetriť niekoľko eur, alebo je dôležitejšie pohodlie a bezpečie klientov?
  • Oplatí sa teraz ušetriť niekoľko eur, alebo je dôležitejšia dlhodobá dobrá povesť?
  • Oplatí sa teraz ušetriť niekoľko eur, alebo si radšej kúpiť jeden kvalitný masážny stôl, s ktorým si vytvoríte početnú a pravidelne sa vracajúcu klientelu?
  • Oplatí sa teraz ušetriť niekoľko eur, alebo radšej budete masírovať pokojne na stabilnom stole s dlhou životnosťou, ktorý nemusíte celé dni nechávať v servise alebo ho aj vymieňať za nový, čím strácate zdroj príjmu hoci aj na niekoľko dní, alebo aj týždňov?

 Blog bol napísaný na základe prednášky, ktorá sa konala v Budapešti v marci 2018 na Konferencii Združenia Masérov, ktorú si môžete pozrieť zo záznamu:

Záznam prednášky z marca 2018 v Budapešti na Konferencii Združenia Masérov - Video obsahuje aj titulky!

Galériu z prednášky si môžete pozrieť tu: https://issuu.com/im3fabulo/docs/fabulo-me-konf-2018-03-24

ivan-matis

Autor:
Ivan Mátis
www.fabulo.sk